На 5 май в Общински исторически музей – Радомир бе открита мобилната изложба „Овцевъдството по българските земи“ на Национален земеделски музей.
Изложбата е посветена на едно от най-древните и значими направления в българското земеделие – овцевъдството, оставило трайна следа в икономическото, културното и общественото развитие на страната. Чрез богат снимков и документален материал, както и чрез представените експонати, експозицията проследява развитието на овцевъдството от древността до съвременността, разкривайки неговото значение като традиционен български поминък.




Изложбата е вдъхновение за връщане към традициите и напомня за връзката между човека, природата и устойчивото развитие.
